Ruven Afanador: Mil Besos - Tisíc polibků (fotokniha)

Kód: 2965
Neohodnoceno
4 000 Kč 4 000 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Luxusní velkoformátová sběratelská monografie Ruvena Afanadora představuje jedinečnou a poutavou vizi španělských flamenkových žen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vázané vydání: 240 stran
Autor: Ruven Afanador
Rozměry: 28.7 x 2.95 x 36.58 cm
Vadavatelství: Rizzoli International Publications (2009)
Jazyk: angličtina
ISBN-13978-0847833399

Luxusní velkoformátová sběratelská monografie Ruvena Afanadora - jednoho z nejuznávanějších a nejžádanějších módních fotografů současnosti - představuje jedinečnou a poutavou vizi španělských flamenkových žen. 
Afanador použil v roli modelek několik slavných španělských tanečnic, z nichž mnohým v době vzniku fotografií už táhlo na šedesátku. 
Tanečnice flamenka dosahují vrcholu své kariéry ve věku, kdy kariéra klasických a moderních tanečníc už naopak pomalu končí. Ve flamenku se má za to, že pouze životem zkoušené ženy mají potenciál potřebný k předání hlubokých emocí, které tento tanec vyžaduje. Afanador je obléká do výstředních černých kostýmů, nanáší jim tmavá líčidla klasické řecké tragédie, využívá ostré bílé andaluské světlo, které umocňuje výtvarnou stránku celé scény. Tmavá těla a světlé tváře tanečníků se před námi míhají jako 
černobílé filmové sekvence. Zobrazované ženy podobné fúrií vzrušují a zároveň děsí. Na fotografiích najdeme výrazné tváře "Rossy de Palma" (známé z Almodóvarových raných filmů), Antonie la del Pipa, Matilde Coral nebo Pepy de Molina.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: